• Powiększ
  • Pomniejsz
  • Normalny

Aktualny rozmiar: 100%

PIKNIK INTEGRACYJNY
Relacja z pikniku integracyjnego 2018

23 czerwca społeczność akademicka naszej Uczelni po raz drugi spotkała się na pikniku integracyjnym, który odbył się w Parku Angielskim na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu.

Na uczestników czekało wiele atrakcji, zatem każdy znalazł coś dla siebie. Najwięcej radości mieli najmłodsi startując
w zawodach sportowych, budując przestrzenne konstrukcje z klocków, skacząc na trampolinie, zjeżdżając na zjeżdżalni czy biorąc udział w zajęciach plastycznych, konkursach i zabawach pod okiem animatorów. Nieco starsi
i dorośli korzystali z zająć sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez AZS WUM i AZS. Próbowali swych sił na ściance wspinaczkowej, w wieloboju, pływali łódkami, grali w badmintona czy mierzyli swoją siłę siłomierzem. Prawdziwym wyzwaniem było utrzymanie się na grzbiecie byka – rodeo, zatem stanowisko to, miało nieustannie wielu chętnych i wianuszek oglądających :) Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefy relaksu i gastronomii.

Studenci ratownictwa medycznego udzielali zainteresowanym porad z zakresu pierwszej pomocy, zaś przedstawiciele PTSS Warszawa poprzez zabawę oswajali maluchy z przeglądem stomatologicznym. Starali się zachęcić dzieci, do tego, by nie bały się w przyszłości pójść do dentysty i poddać się badaniu jamy ustnej. Jak zawsze nie zawiodła EMSA Warszawa, której członkowie zorganizowali mini Szpital Pluszowego Misia i wspólnie z dziećmi zajmowali się „leczeniem” pluszaków.

Ważnym punktem programu była gonitwa o puchar JM Rektora WUM, która wzbudziła wśród oglądających wiele emocji. Wyścig  w kategorii dwuletnich koni pełnej krwi angielskiej zwyciężyła Parisienne (Star Poker – Pretty Rainbow). Uroczystej dekoracji konia oraz wręczenia nagród dżokejowi, hodowcy i trenerowi dokonał JM Rektor - prof. Mirosław Wielgoś.

W trakcie Pikniku prezes Fundacji Rozwoju WUM - Małgorzata Kozłowska wraz z członkami Zarządu wręczyła dyplomy studentom i doktorantom, którzy zwyciężyli w konkursie na naukowe stypendia wyjazdowe Fundacji. Sobotniej imprezie towarzyszyła również zainicjowana przez Fundację zbiórka pieniężna na realizację projektu edukacyjnego, jakim jest Centrum Symulacji Medycznych.

Przez cały dzień Park Angielski rozbrzmiewał śmiechem, gwarem rozmów, dopingu sportowego, jak również muzyką:  pięknym śpiewem młodych artystów i niezwykłą grą na skrzypcach w wykonaniu Bogdana Kierejszy. Tradycyjnie już spotkanie zakończyło się losowaniem nagród w loterii, zatem humory wszystkim niezwykle dopisywały.

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej :)


Zaproszenie

23 czerwca 2018 r. w godz. 12.00-19.00
Park Angielski Toru Wyścigów Konnych przywita Was licznymi atrakcjami!!!

W programie sport, relaks w pięknych okolicznościach przyrody, zabawy dla dzieci, loteria i wiele, wiele więcej…

Na najmłodszych czekają m. in.: plac zabaw, trampolina, tory przeszkód, bungerun, malowanie buziek, strefa plastyczna, konkursy, kulki/klocki, wata cukrowa i popcorn, a dla nieco starszych byk rodeo, piłkarzyki, mini koszykówka i cymbergaj.

W dniu pikniku przewidziane są gonitwy konne, w tym gonitwa o puchar Rektora naszej uczelni! Każdy z Was będzie mógł wybrać się na trybunę i kibicować w trakcie rywalizacji! 

Nie może Was tam zabraknąć :) Zapamiętajcie tę datę! 23 czerwca, godzina 12.00! Służewiec, ul. Puławska 266
(Tor Służewiec położony jest między ul. Puławską, Wyścigową, Bokserską, Wyczółki, Kłobucką i Galopu)

Więcej informacji organizacyjnych znajdziecie na stronie .....

Jak dojechac na piknik?

https://www.google.pl/maps/@52.1648189,21.0141351,17z

Samochodem:

Najłatwiej dojechać na Wyścigi samochodem przez bramę od ul. Wyścigowej oraz przez główną bramę, która znajduje się przy ul. Puławskiej. (Na terenie przewidujemy miejsca parkingowe dla uczestników naszego pikniku.)

Komunikacją miejską:

Tramwajem  - na pętlę tramwajową Wyścigi dojeżdżają numery 4, 10, 35. Szczegóły na www.ztm.waw.pl

Autobusem  - linia autobusowa o numerze 300 kursuje na odcinku Metro Wilanowska – Tor Służewiec (uwaga - atobus kursuje sezonowo)


W PRZYPADKU DODATKOWYCH INFORMACJI PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY:
(22) 57 20 276, 279.