PIKNIK INTEGRACYJNY

Pierwsze spotkanie integracyjne pracowników naszej Uczelni upłynęło pod znakiem dobrej zabawy, muzyki i relaksu. Dopisała pogoda i ludzie, którzy masowo odpowiedzieli na zaproszenie JM Rektora - prof. Mirosława Wielgosia.

10 czerwca 2017 r. społeczność akademicka naszej Uczelni pojawiła się w Parku Angielskim znajdującym się na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie znalazły się zajęcia sportowo-rekreacyjne i plastyczne, konkursy, a także loterie oraz zabawy pod okiem animatora.

Przygotowano również specjalne stanowiska, gdzie udzielano praktycznych porad z zakresu pierwszej pomocy
i stomatologii dziecięcej. Nie zabrakło dobrego jedzenia. Wspólnie spędzony czas umilała muzyka. Na scenie wystąpił zespół The Sixties, który wykonał przeboje muzyki popularnej oraz Chór i Orkiestra WUM.

Atrakcją Pikniku była Gonitwa o Puchar JM Rektora WUM. Wszyscy zainteresowani mogli z trybun obserwować zawody. Rywalizację wygrał koń MonMurhib Kossack. Uroczystej dekoracji zwycięzcy oraz wręczenia nagrody dżokejowi Y. Hamadowi dokonał prof. Mirosław Wielgoś, któremu towarzyszył Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych – Tomasz Chalimoniuk.

Podczas Pikniku zainaugurowano kampanię „Nie spalaj się. #WUModa na niepalenie”. Do włączenia się w akcję zachęcał prof. Mirosław Wielgoś, który podkreślił, że działania rozpoczęte przez Uczelnię nie mają charakteru restrykcyjnego, lecz służą promocji zdrowego stylu życia. Zainteresowani akcją mogli w specjalnie przygotowanym namiocie wykonać badanie spirometryczne, dokonać pomiaru ciśnienia oraz skorzystać z porad periodontologa.

Fot. Beata Kwiatkowska, Światłoczule
Więcej zdjęć do obejrzenia na Fanpage https://www.facebook.com/warszawski.uniwersytet.medyczny/

Foto Galeria: