TARGI EDUKACYJNE

Warszawski Uniwersytet Medyczny dwa razy do roku uczestniczy w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym – Perspektywy. Osoby zainteresowane kształceniem w naszej Uczelni odwiedzają na targach stoisko WUM i uzyskują szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji i oferty edukacyjnej Uczelni. Liczna grupa naszych studentów, rokrocznie aktywnie zachęca do studiowania w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i dzieli się z odwiedzającymi swoją wiedzą o praktycznym wymiarze kształcenia w Uniwersytecie i osobistymi odczuciami na temat nauki w WUM. Ponadto, potencjalni kandydaci otrzymują wszelkie niezbędne materiały informacyjne.

Salon Edukacyjny – jest cykliczną inicjatywą, organizowaną przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, dedykowaną przyszłym abiturientom, którym targi pomagają w  podejmowaniu życiowych decyzji dotyczących ich wykształcenia i kariery. W każdej edycji wydarzenia średnio uczestniczy ponad 100 polskich i zagranicznych uczelni. Targi odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki i w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej.

Z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za organizację stoiska Uczelni odpowiadają Biuro Informacji i Promocji, pracownicy Biura Rekrutacji i Organizacji Kształcenia oraz studenci.

W dniach 23-24 lutego br., na powierzchni 7 500 m kw. w PKiN swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało ponad 200 wystawców. Stoisko WUM cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, także nasi studenci i pracownicy Biura Rekrutacji i Organizacji Kształcenia mieli sporo pracy. Najczęściej w tym roku nasi maturzyści pytali o to jak studiuje się na kierunku lekarskim i farmacji. Szczególne zainteresowanie wykazywali również fizjoterapią i audiofonologią. Studentki analityki otaczał wianuszek zainteresowanych, także nie miały chwili wytchnienia. Tradycyjnie wiele pytań padało do naszego przedstawiciela ratownictwa medycznego i studentek Wydziału Nauki o Zdrowiu. Skomplikowane zasady naboru wyjaśniał zainteresowanym dr Henryk Rebandel, konsultant Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko na targach edukacyjnych w PKiN! Tych, którzy nie zdążyli do nas dotrzeć lub nie dopytali o wszystko, zapraszamy wiosną na Dzień Otwarty na WUMie.
Do zobaczenia!

Fot. Wanda Widomska, Dział Fotomedyczny WUM